lytinis aktas erekcija ejakuliacija orgazmas

Lytinis aktas – erekcija, ejakuliacija, orgazmas

Ejakuliacijos procesas

Vyro organizme tiesiogiai susiję keli lytinio atsako ciklo fiziologiniai komponentai: erekcija, ejakuliacija ir orgazmas.

lytinis aktas erekcija ejakuliacija orgazmasErekcija – varpos sustandėjimas, reikalingas lytiniam aktui atlikti. Normali erekcijos funkcija reikalinga penetruojančio tipo (pvz., vaginaliniams, analiniams) lytiniams santykiams. Ejakuliacija galima ir esant dalinei erekcijai. Erekcijos sutrikimai gali būti pagreitėjusio lytinio akto priežastis. Po ejakuliacijos erekcija laipsniškai visiškai praeina.

Ejakuliacija yra nevalinga ir susideda iš dviejų fazių: emisijos ir ekspulsijos. Emisijos metu lytinių liaukų sekretas, susimaišęs su sėkliniais latakais atkeliavusiais spermatozoidais, sudaro spermą ir ši pradeda išsiskirti į priešinės liaukos gaubiamą užpakalinę šlaplės dalį. Prasidėjus emisijai lytinio atsako ciklo valingai sustabdyti neįmanoma ir per artimiausias sekundes įvyksta antrasis ejakuliacijos etapas – ekspulsija. Ekspulsijos metu koordinuotai susitraukiant ir atsipalaiduojant šlapimo pūslės raukams ir užpakalinę šlaplės dalį supantiems raumenims (m. bulbocavernosus) sperma išstumiama į išorę. Ekspulsijos metu vienas po kito įvyksta keli ritmingi spermos išmetimo epizodai.

Orgazmo pojūtis yra žmogaus centrinėje nervų sistemoje vykstančių procesų atspindys, kylantis dėl maksimalų intensyvumą pasiekusio lytinio sujaudinimo. Vyro organizme orgazmas prasideda prieš pat ejakuliaciją, vienu metu su lytinio sujaudinimo negrįžtamumo pojūčiu. Ilgesnį laiką PE patiriantiems vyrams, išgyvenantiems nepasitenkinimą savo lytine funkcija, orgazmo pojūtis labai sutrumpėja, sumenksta jo intensyvumas. Orgazmo pokyčiai paprastai yra PE padariniai.

Parengta pagal R. Adomaitis “Priešlaikinės ejakuliacijos gydymo rekomendacijos”, NMC, 2014


Paskelbta

sukūrė